POLİKARBON LEVHALAR VE AVANTAJLARI

 

Polikarbon Levha, Yeni Nesil Ürün Çözümlerinin yapı sektörüne sunduğu en özel ve kusursuz armağanlardan bir tanesdir. Üzerinde barındırdığı sayısız avantajları sayesinde dış cephe giydirme ve çatı ışıklığı uygulamalarında sınıfındaki diğer malzeme seçeneklerine göre çok daha dayanıklı, çok daha estetik ve çok daha kolay uygulama özelliği bulunan Polikarbon Levha seçenekleri, ekonomik fiyatları ve uzun ömrü ile de tercih sebebi olmaktadır. İlk kez General Electrics ve BAYER ortaklığı ile sentezlenen polikarbonatın uluslararası kısaltması PC`dir. 

Işık geçirgenliği cama yakın, ısıya, kimyasal maddelere, çizilmeye, darbeye dayanıklığı yüksek, gıdaya uygun, şeffaf plastik malzeme olmasıyla birlikte cama yakın ışık geçirgenliğinde, termoform ve soğuk büküme uygun şekillendirilebilir, çok düşük ve çok yüksek sıcaklıklıklarda dayanıklılığını koruyan, güneşin ultraviyole etkisini önleyici korumaya sahip, 
Dış ortam koşullarından etkilenmeyen, aynı kalınlıktaki cama göre çok daha hafif, fakat 250 kat daha yüksek darbe mukavemetinde, yüksek kaliteli ham maddeden üretilmiş levhalardır.

Polikarbonat Levhalar değişik kalınlıklarda malzemeler olup, büyük mekanların tonoz, kırma, piramit, kubbe eğilimli formlarda aydınlatılmasında ve diğer mimari yaratıcılık imkanları ile modern imalat sektörünün ayrılmaz parçası olmuştur.